2017 година
09.05.2017- Претседателот Иванов ја одликува Националната установа Македонска опера и балет со Орден за заслуги за Македонија.
09.05.2017 Орден за заслуги за Македонија на МОБ

07.05.2017- Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов во Истанбул се обрати на 17. Глобален лидерски форум што го организира престижниот Универзитет Бахчешехир.
07.05.2017 Претседателот Иванов на Глобалниот лидерски форум во Истанбул

04.05.2017-Претседателот Иванов го додели на признанието „Повелба на Република Македонија“ на Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата.
04.05.2017 „Повелба на Република Македонија“ на РСБСП

03.05.2017-Претседателот Иванов го додели признанието „Најдобар млад научник“ за 2016 година, на Христијан Ѓорески, за неговата истражувачка дејност на полето на вештачката интелигеција.
03.05.2017 Доделување на признанието „Најдобар млад научник“ за 2016 година

01.05.2017-Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, го прими г. Хојт Брајан Ји, заменик помошник на државниот секретар за европски и евроазиски прашања на Соединетите Американски Држави.
Средба со заменик помошник на државниот секретар за европски и евроазиски прашања на САД, г. Хојт Брајан Ји

21.04.2017-Претседателот Иванов присуствуваше на одбележувањето на 6 - годишнината од формирањето на Иванов Школа за Лидери - Алумни Асоцијација (ИСЛАА).
21.04.2017 6-ти Роденден ИСЛАА

20.04.2017-Претседателот Иванов се обрати на Бизнис форумот „Република Македонија - Босна и Херцеговина“.
20.04.2017 Бизнис форум „Република Македонија - Босна и Херцеговина“

19.04.2017-Претседателот Иванов е домаќин на Претседавачот со Претседателството на Босна и Херцеговина, г. Младен Иваниќ, кој престојува во официјална посета на Република Македонија.
19.04.2017 Официјална посета на Претседавачот на БиХ, г. Младен Иваниќ

17.04.2017-Претседателот Иванов со сопругата г-ѓа Маја и синот Иван, присуствуваа на Светата Златоустова литургија во Соборниот храм „Св.Климент Охридски" во Скопје, по повод празникот Воскресение Христово – Велигден.
17.04.2017 „Чествување на Христовото Воскресение – Велигден“

16.04.2017-Претседателот Иванов со сопругата г-ѓа Маја и синот Иван, по повод големиот христијански празник Велигден, присуствуваа на Свечената Воскресна литургија во храмот „Св. Великомаченик Пантелејмон“ во Велес.
16.04.2017 Воскресна литургија во „Св. Великомаченик Пантелејмон“, Велес

13.04.2017-Во Кабинетот на Претседателот на Република Македонијa се одржа церемонија на свечено менување на државното знаме.
13.04.2017 Церемонија на свечена промена на државното знамe

11.04.2017-Во Кабинетот на претседателот Иванов се одржа трибина на тема: „Мигрантската криза и почитувањето на различноста".
11.04.2017 Трибина на тема Мигрантската криза и почитувањето на различноста

 
Почеток < Пред 1 2 3 4 Следно > Крај
Страница 1 од 4